Херсонський ОВК

Військова служба за контрактом - робота для справжніх чоловіків

Вівторок, 04.08.2020, 19:12

Меню сайту
Поділись!
Опитування
На скільки допоміг наш сайт
Всього відповідей: 1765
На сайті
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вхід
Головна » Статті » Військова техніка » Стрілецька зброя

Снайперська гвинтівка Драгунова СВД, калібр 7,62 мм

Радянським збройним силам потрібна була надійна самозарядна снайперська гвинтівка великої дальності стрільби з усіма перевагами сучасної стрілецької зброї. Конструктори Є. Ф. Драгунов і А. С. Константинов продемонстрували гвинтівки, засновані на використанні енергії порохових газів, з магазином на 10 патронів, з механічним і оптичним прицілом, а також однакової дальністю ефективної дії - 1200 або 1300 м. Про розробку Константинова не залишилося точної інформації. Відомо лише, що зброя мала оригінальну конструкцію і було виготовлено за тією ж технологією, що і перемогла в конкурсі - гвинтівка Драгунова. У 1963 році самозарядна снайперська гвинтівка Драгунова СВД була поставлена на озброєння.

Ця гвинтівка використовувалася не тільки в колишніх державах - учасницях Варшавського Договору, але і в інших країнах, наприклад в Єгипті. В Югославії та Румунії вона послужила зразком для розробки власних моделей (югославської самозарядною снайперської гвинтівки Застава 76 і модифікованої румунської самозарядної снайперської гвинтівки СВД).

Дія самозарядною снайперської гвинтівки Драгунова заснована на використанні енергії порохових газів. Вона має жорстко закріплений ствол, замикання якого здійснюється поворотом затвора. Механізм замка працює за принципом автоматів системи Калашникова АК 47. Хоча деталі і не є взаємозамінними, але ідентичний принцип дії має великі переваги, наприклад при навчанні стрільців.

Так само, як і в зброї Калашникова, частина порохових газів надходить у газову камору через канал подачі газу і діє на газовий поршень. Поршень просуває корпус затвора, обидві деталі вільно з'єднані між собою за допомогою штовхача. При русі назад напрямна замку спочатку відмикає затвор, потім витягує гільзу, викидає її і при цьому зводить зворотно-бойову пружину і курок. Після цього запірний механізм натиском повертає направляючу замку і затвор в переднє положення, при цьому захоплення затвора досилає в патронник наступний патрон. Затвор закривається поворотом вліво і зброя знову знаходиться у бойовій готовності. Після пострілу останнім патроном опора затвора утримує замок в задньому положенні.

Снайперська гвинтівка Драгунова СВД має регулятор подачі газу, який налаштовується за допомогою донної частини патрона: положення 1 - для чистого зброї, положення 2 - після тривалої стрільби. Таким чином можна оптимально встановлювати тиск газів відповідно до стану зброї. Боєприпаси подаються зі змінного коробчатого магазина на 10 патронів (7,62x54 R зразка М 1908/30 - спеціальні патрони, які мають кулі зі сталевим сердечником, або стандартні патрони з трасуючими або бронебійними кулями) .Якщо темп стрільби багатозарядною снайперської гвинтівки моделі 1891/30 становив 5 постр. / хв, то за допомогою гвинтівки Драгунова стрілок може при швидкості 30 постр. / хв вражати кілька наступних один за одним цілей. Так як частина енергії поглинається при роботі автоматичної системи, віддача у зброї менша. Крім цього, гвинтівка Драгунова легше, коротше і зручніше в обслуговуванні.

Дальність ефективної дії з механічним прицілом становить 1200 м, з оптичним прицілом -1300 м. Оптичний приціл ПСО-1 з чотирикратною оптикою оснащений шкалою виміру дальності і має інфрачервоний радар виявлення. Довжина прицільної лінії - 587 мм. Довжина оптичного прицілу, включаючи козирок і зовнішню оболонку, - 375 мм, ширина - 70 мм, висота - 132 мм. Зброя має полум'ягасник з довгими отворами, двома - внизу, трьома - вгорі. Порохові гази, що виходять з них під час стрілянини, стабілізують зброю. полум'ягасник служить також для маскування прицільної стрільби вночі і захищає стовбур від проникнення забруднюючих речовин. Стовбур, знизу якого може бути закріплений багнет, хромований.

Тактико-технічні характеристики СВД

Калібр, мм 7,62
Початкова швидкість кулі (v0), м / с 830
Довжина зброї, мм 1225
Темп стрільби, постр. / Хв 30
Подача боєприпасів коробчатий магазин на 10 патронів
Маса в зарядженому стані з оптичним прицілом, кг 4,55
патрон 7,62x54
Довжина ствола, мм 620
Нарізи / напрямок 4 / п
Прицільна дальність, м 1300

Дальність ефективної дії, м 1300


Категорія: Стрілецька зброя | Додав: imax (05.02.2015) E W
Переглядів: 2369 | Теги: Снайпер, СВД, Гвинтівка | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук
Нове на форумі
 • Служба по контракту (8)
  .
 • доброго вечора!мені 25 років не служив є права кат-В!цікавит (2)
  .
 • FAQ по оформлению на военную службу по контракту (234)
  .
 • Додатково
  Copyright IMax © 2020 Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика