Херсонський ОВК

Військова служба за контрактом - робота для справжніх чоловіків

Понеділок, 15.10.2018, 15:02

Меню сайту
Поділись!
Опитування
На скільки допоміг наш сайт
Всього відповідей: 1710
На сайті
Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
Вхід
Головна » Статті » Військова техніка » Стрілецька зброя

Ручний кулемет Калашникова РПК, калібр 7,62 мм

Основою для розробки цього ручного кулемета Калашникова РПК, калібру 7,62 мм став автомат АКМ (версія автомата системи Калашникова АК 47). Конструктор цієї системи зміг вирішити одну з найважливіших завдань - проблему стандартизації стрілецької зброї. Зброя, виготовлена за єдиним принципом, з уніфікованими боєприпасами та взаємозамінними вузлами, має цілу низку переваг у виробництві, технічному обслуговуванні та навчанні, налагоджене постачання уніфікованих запасних частин.

Коли на початку шістидесятих років з'явився ручний кулемет Калашникова РПК, радянські військові стали першими в світі володарями автоматів і кулеметів з універсальною конструкцією. Наприклад, у зброї обох типів взаємозамінні замок і спрямовуюча замку, замикаючий пристрій, кришка корпусу, газова трубка з верхньою ствольною накладкою, деталі прицільного пристосування і спускова система. При необхідності магазин автомата можна використовувати для ручного кулемета. З 1964 року кулемет перебував на озброєнні армії Східної Німеччини під позначенням ручний кулемет моделі К. В Югославії зброя вироблялася по ліцензії як ручний кулемет моделі 72 і споряджали укороченими патронами 7,62x39 радянського зразка М 43. Існували версії 72 Б1 і 72 АБ1. Крім того, випускалася версія, яку споряджали патронами НАТО 7,62x51 Такий кулемет мав назву - ручний кулемет Застава 77 Б1. У Румунії зброю виробляли у повній відповідності з оригіналом. У В'єтнамі ліцензійне виробництво здійснювалося під назвою ручний кулемет TUL1.

Крім стандартної моделі, була розроблена і модифікована версія для повітряно-десантних військ і екіпажів броньованих транспортних засобів. Модель РПКС (С - складаний) була забезпечена дерев'яним прикладом, який складався на ліву сторону. У складеному стані приклад закріплюється на корпусі. Зброя в складеному стані має довжину, рівну 820 мм, при транспортуванні розміщується в спеціальному чохлі і важить трохи більше, ніж стандартна модель.

Ручний кулемет Калашникова РПК діє на основі використання енергії порохових газів, охолоджується повітрям, має незмінний стовбур і поворотний затвор. Загальна довжина ствола - 591 мм, а його виступаючої з корпусу частини - 544 мм. Внутрішні стінки ствола і патронник хромовані, зброя надійно працює і при дуже низьких температурах.

Для подачі боєприпасів використовуються барабанні та ріжкові магазини на 75 і 40 патронів відповідно. Короткі патрони 7,62x39 зразка М 43 з кулями зі сталевим сердечником, трасуючими і бронебійними кулями застосовуються для стрільби одиночними пострілами або чергами. Установка режиму вогню і блокування здійснюються, як і в автоматах, за допомогою комбінованого важеля «запобіжник / перемикач». Темп стрільби при одиночному вогні - 50 постр. / Хв, при автоматичному - від 80 до 1000 постр. / Хв. Прицільне пристосування складається з секторного прицілу, встановлюваного на дистанцію до 1000 м, і мушки, закріпленої на тримачі і захищеною з боків. Довжина прицільної лінії - 555 мм. Ця зброя значно легше, ніж застосовувані раніше кулемети того ж типу. РПК відрізняється надійністю і влучністю. Маневреність і обслуговування повністю відповідають вимогам сучасного бою. Крім калібру 7,62 мм, існує версія ручного кулемета Калашникова РПК 74 для патронів 5,45x39 зразка М 74.
Тактико-технічні характеристики кулемета РПК

Калібр, мм 7,62
Початкова швидкість кулі (v0), м / с 745
Довжина зброї, мм 1040
Темп стрільби, постр. / Хв 600
Подача боєприпасів барабанний магазин на 75 патронів,
дугоподібний на 40 патронів
Маса без магазину, кг 5,00
Маса повного барабанного магазина, кг 2,14
Маса порожнього барабанного магазина, кг 0,90
Маса повного ріжкового магазину, кг 0,86
Маса порожнього ріжкового магазину, кг 0,20

патрон 7,62x39
Довжина ствола, мм 591
Нарізи / напрямок 4 / п
Прицільна дальність, м 1000
Дальність ефективної дії, м 800

 


Категорія: Стрілецька зброя | Додав: imax (05.02.2015) E W
Переглядів: 2420 | Теги: калашніков, 762, кулемет, акм, рпк | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук
Нове на форумі
 • Служба по контракту (8)
  .
 • доброго вечора!мені 25 років не служив є права кат-В!цікавит (2)
  .
 • FAQ по оформлению на военную службу по контракту (234)
  .
 • Додатково
  Copyright IMax © 2018 Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика