Херсонський ОВК

Військова служба за контрактом - робота для справжніх чоловіків

Четвер, 26.04.2018, 16:56

Меню сайту
Поділись!
Опитування
На скільки допоміг наш сайт
Всього відповідей: 1692
На сайті
Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
Вхід
Головна » Статті » Військова техніка » ППО

ПЗРК 9К310 "Голка-1"

Опубликовано благодаря интернет-магазину оружия "Эхо войн". Помимо оружия в ассортименте магазина также широко представлено тактическое снаряжение http://exo-voyn.com.ua/takticheskoe-snaryazhenie как специальное (для спецопераций и боевых действий) так и любительское (для страйкбола, пейнтбола и охоты)

З метою забезпечення прискореного оснащення сухопутних військ високоефективною зброєю одночасно з продовженням розробки комплексу «Голка» були розгорнуті роботи по створенню спрощеного переносного ЗРК «Ігла-1» (SA-16 «Gimlet») із застосуванням в ЗУР доопрацьованої теплової ДБН від ракети комплексу "Стріла -3 ". Випробування ПЗРК 9К310 «Ігла-1» проводилися в період з 15 січня але 9 липня 1980 Комплекс був прийнятий на озброєння в березні 1981

У порівнянні з переносним ЗРК "Стріла-3" ймовірність ураження однією ракетою винищувача F-4, що летить зі швидкістю 310 м / с, при стрільбі назустріч збільшилася з 0,09 до 0,59, навздогін (при швидкості цілі 260 м / с) - з 0,07 до 0.44. Максимальні швидкості слабости цілей збільшилися з 310 до 360 м / с при стрільбі назустріч, з 260 до 320 м / с - навздогін. Верхня межа зони ураження зросла з 2200 до 2500 м.
Для поліпшення динаміки наведення ЗУР в попередженні точку зустрічі з метою в теплову ДБН була введена додаткова схема, що формує команду для розвороту ракети на початковій ділянці польоту, і електронний перемикач режимів "навздогін-назустріч". Для забезпечення післестартового розвороту в рульовому відсіку ракети були встановлені мініатюрні імпульсні твердопаливні двигуни. Ракета наводиться на ціль за методом пропорційного зближення. Серійне виробництво бойових засобів комплексу 9К310 велося на Ковровському заводі ім. В. Л. Дегтярьова.

 ПЗРК «Ігла-1» складається з бойового обладнання (пускова труба 9П322 з пусковим механізмом 9П519-1 і зенітна керована ракета 9М313), засобів розпізнавання та цілевказівки (переносний електронний планшет 1Л15-1 і наземний радіолокаційний запитувач 1Л14-1), засобів зв'язку (радіостанція Р-157 і приймач Р-157П). Для перевірки технічного стану і параметрів зенітних ракет і пускового пристрою використовуються засоби технічного обслуговування, що включають рухливий контрольний пункт 9В886 і комплект контрольно-перевірочної апаратури для баз і арсеналів 9Ф387М.
Для підготовки стрільців-зенітників використовують навчально-тренувальні засоби, що включають польовий тренажер стрільців-зенітників 9Ф634, тренувально-практичний комплект 9Ф634, комплект контролю пуску. ЗУР 9М313 виконана за аеродинамічною схемою «качка» і являє собою тіло циліндричної форми з сферичним обтічником. Для зниження аеродинамічного опору попереду теплової ДБН був розміщений невеликий конічний обтічник, закріплений на трьох похилих стержнях, що утворюють своєрідний «триніжок». Ракета складається з чотирьох скріплених між собою відсіків - головного, рульового, бойового та рухової установки. Ракета спирається центрирующими пасками, визначальними калібр, на внутрішні стінки труби.

У головному відсіку ракет розміщується координатор цілі (КЦ), пристрій вироблення команд (НВК), електронна частина (підсилювач) автопілота, система стабілізації оборотів ротора гіроскопа, система охолодження фотоприймача. В якості фотоприймача використовується охолоджуваний до температури -200С фоторезистор на базі сурмяністого індію, максимум спектральної чутливості якого лежить в діапазоні 3,5-5 мкм. Для охолодження цих фоторезисторов використовується стиснений азот. Глибоке охолодження фоторезистора дозволило підвищити чутливість ТГСН до випромінювання газового струменя реактивного двигуна і знизити чутливість до відображеної сонячної енергії.
Рульовий відсік призначений для розміщення елементів енергоживлення ракети, автопілота і комутуючих елементів. У корпусі рульового відсіку розміщені пороховий акумулятор тиску (ПАД), що забезпечує живлення гарячими газами рульової машинки, і турбогенератор, що перетворює енергію гарячих газів ПАД в електроенергію, стабілізатор-випрямляч, що забезпечує випрямлення і стабілізацію напруги, датчик кутових швидкостей з підсилювачем, рульова машинка з кермами, блок взведения, що формує сигнал електрозапальника детонатора після розкриття рулів і електрозапальника порохового керуючого двигуна, розетка бортраз'єма, що забезпечує електричний зв'язок бортової апаратури ракети з пусковою трубою.

У ракеті встановлено пороховий керуючий двигун, що виробляє гарячі гази для газодинамічного управління польотом ракети на початковій ділянці. Бойовий відсік є несучим відсіком ракети і виконаний у вигляді нероз'ємного з'єднання, що включає бойову частину, детонатор, вибуховий генератор. Бойова частина осколково-фугасно-кумулятивної дії призначена для ураження повітряних цілей і складається з корпусу з кумулятивною воронкою, бойового (розривного) заряду і детонатора. У бойовій частині використано вибухову речовину з підвищеною фугасною дією. Підривник призначений для видачі детонаційного імпульсу на підрив бойової частини при зустрічі ракети з метою або для самоліквідації після закінчення певного часу польоту. Підривник, крім того, забезпечує передачу детонаційного імпульсу від заряду бойової частини до заряду вибухового генератора.
Запобіжник детонуючого пристрою служить для забезпечення безпеки у поводженні з ракетою до моменту її пуску. Запобіжник включає піротехнічний запобіжник, поворотну втулку і блокуючий (інерційний) стопор. Вибуховий генератор призначений для створення детонаційного імпульсу для підриву залишків палива і створення додаткового поля поразки.
Труба призначена для прицілювання, пуску ракети і зберігання стрільця-зенітника від впливу порохових газів стартового двигуна при пуску. Одночасно вона служить укупоркой для ракети при перенесенні, транспортуванні і зберіганні, а також направляючою при пуску ракети. В процесі експлуатації ракета з труби не витягується і покидає трубу тільки при пуску.

Труба ПЗРК «Ігла-1» виготовляється зі скловолокна. До її складу входять: блок обертання, механічний приціл, механізм бортраз'єма, розетка для стикування пускового механізму, колодка підключення зональних ланцюгів стартового двигуна, обойма кріплення плечового ременя. Блок обертання закріплений на передній частині труби і спільно з блоком розгону і синхронізації пускового механізму призначений для розгону ротора гіроскопа ТГСН. На блоці обертання труби встановлені антени наземного радіозапитувача. Так як труби допускають багаторазове використання, то число червоних смуг, нанесених на блок датчиків, свідчить про кількість вироблених з даної труби пусків ракет. Механічний приціл складається з відкидних передньої і задньої стійок і призначений для прицілювання. На передній стійці закріплена мушка з отвором. На задній стійці розташовані цілик з лампою світлової інформації, загоряння якої свідчить про потрапляння випромінювання мети в поле зору ТГСН, і діафрагма, яка закриває лампу при пусках в сутінки щоб уникнути засліплення стрільця-зенітника.
Передній і задній зрізи труби закриті легкознімними кришками. У передній кришці розміщені магнітопровід (кільце з металу), що є аретиром ротора-магніту. Пусковий механізм призначений для підготовки до пуску і пуску ракети. У пусковий механізм вбудований запитувач 1Л14-1, що забезпечує упізнання цілей і автоблокування пуску ЗУР по своїм літакам. Однак через велику ширину діаграми спрямованості антени, а також через наявність задніх пелюсток цієї діаграми, запитувач може спрацювати від відповідача свого літака, що пролітає поблизу переносного ЗРК, і заблокувати пуск ракети по противнику. У таких випадках стрілок може відключити блокування пуску.

Переносний електронний планшет 1Л15-1 призначений для своєчасного оповіщення стрільців-зенітників про місце знаходження, напрямок руху та належності («свій-чужий») повітряних цілей. Планшет здатний відображати повітряну обстановку в радіусі 12,8 км. Число цілей, що одночасно відображаються - 4, максимальна відстань до пункту передачі інформації - 15 км. Джерелом інформації для планшета можуть бути пункти управління ППО в ланці "дивізія-полк". Випускалися модифікації «Ігла-1E» і «Ігла-1М», які відрізнялися тим, що залишки палива при підриві бойової частини не підривали. Крім того, «Голка-1М» не мала радіолокаційного запитувача, а "Голка-1E" мала запитувач з параметрами, обумовленими країною-замовником. У 1982 р були проведені випробування комплексу «Голка», який був прийнятий на озброєння в 1983 р
ПЗРК є подальшим розвитком комплексу "Голка-1" і відрізняється від останнього підвищеною ефективністю за рахунок застосування двоканальної головки самонаведення 9Е410, розробленої АТ "ЛОМО" (головний конструктор головки О. Л. Артамонов). Головка самонаведення здатна розрізняти справжні і помилкові цілі в умовах постановки штучних перешкод в інфрачервоному діапазоні. ДБН має підвищену чутливість, що підвищує дальність стрільби по цілях на зустрічних курсах. Теплова головка самонаведення 9Е410 має два канали - основний і допоміжний. Фотоприймач основного каналу являє собою фоторезистор на основі сурмяністого індію, охолодженого до температури -200'С. Система охолодження фотоприймача така ж, як і у «Голки-1». Максимум спектральної чутливості фотоприймача основного каналу лежить в діапазоні 3,5-5 мкм, що відповідає спектральної щільності випромінювання газової струї реактивного двигуна.

Фотоприймач допоміжного каналу являє собою неохолоджуваний фоторезистор на базі сірчистого свинцю, максимум спектральної чутливості якого лежить в діапазоні 1,8-3 мкм, що відповідає спектральної щільності випромінювання перешкод типу помилкових теплових цілей. Схема перемикання ДБН 9Е410 приймає рішення за правилом: якщо рівень сигналу фотоприймача основного каналу більше рівня сигналу допоміжного каналу, то це мета, якщо навпаки - перешкода. Застосування нової теплової ДБН дозволило застосувати для зниження аеродинамічного опору не «триніжок», що використовувався на ракеті комплексу «Ігла-1», а витончену голкоподібну конструкцію.
Комплекс забезпечує ураження повітряних цілей на зустрічних і зворотніх курсах, відстрілюють з проміжками часу від 0,3 с і більше теплові перешкоди з перевищенням сумарної потужності випромінювання готівка потужністю випромінювання мети до шести разів. При відстрілі цілями теплових перешкод на зустрічних і зворотніх курсах поодиноко або залпами (до шести штук в залпі) середня ймовірність ураження цілі однієї ЗУР 9М39 за проліт зони ураження становила 0,31 при стрільбі назустріч і 0,24 при стрільбі навздогін. У таких помехових умовах комплекс «Ігла-1» був практично непрацездатний. Пізніше, в основному для ВДВ. був розроблений варіант переносного ЗРК "Игла-Д" з ЗУР і пусковою трубою, яка транспортується у вигляді двох секцій, що з'єднуються перед бойовим застосуванням. Це дозволило поліпшити десантний комплекс і забезпечити зручність його перенесення.
Був також розроблений блок, що забезпечує застосування двох ЗУР в пускових трубах, для використання в наземних пускових установках і в якості озброєння вертольотів в комплексі «Голка-В».
Для забезпечення одночасного застосування двох ЗУР розроблений варіант комплексу з туреллю («Джигіт»), в якому стрілець-зенітник розмішається в обертовому кріслі і вручну здійснює наведення пускової установки на ціль.
Крім тою, був розроблений варіант переносного ЗРК "Игла-Н" з більш вражаючою бойовою частиною. Маса комплексу зросла на 2,5 кг. За рахунок невеликого зниження таких показників, як швидкості слабости цілей на зустрічних і зворотніх курсах (до 340 і 280 м / с відповідно), ймовірність ураження цілей збільшена на 25-50%. Переносний ЗРК "Игла-1" експортувався за кордон, застосовувався в локальних бойових діях.

Тактико-технічні характеристики ПЗРК "Голка-1"

Дальність ураження, км максимальна - 5, мінімальна - 0,5
Висота ураження, км максимальна - 3.5, мінімальна - 0,01
Ймовірність ураження літака 0.4-0.5
вертольота 0.3-0.4
крилатої ракети 0.3
Маса, кг бойових засобів у бойовому положенні - 17
бойової частини - 1,27
Довжина ПЗРК, м в бойовому положенні - 1,7
в похідному положенні - 1,7
Час переведення ПЗРКв бойове положення, c 13


Категорія: ППО | Додав: imax (09.04.2015) E W
Переглядів: 1309 | Теги: Ігла, Игла, Голка-1, 9К310, ПЗРК, Голка | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук
Нове на форумі
 • Служба по контракту (8)
  .
 • доброго вечора!мені 25 років не служив є права кат-В!цікавит (2)
  .
 • FAQ по оформлению на военную службу по контракту (234)
  .
 • Додатково
  Copyright IMax © 2018 Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика