Херсонський ОВК

Військова служба за контрактом - робота для справжніх чоловіків

Субота, 21.04.2018, 15:42

Меню сайту
Поділись!
Опитування
На скільки допоміг наш сайт
Всього відповідей: 1691
На сайті
Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Вхід
Головна » Статті » Інша інформація, статті » Суспільство

Розвиток дитячого мовлення за підручниками авторів О. Карпюк “Англійська мова”, та ......“Німецька мова”

Зважаючи на актуальність численних методичних розробок, наприклад, підручник  О. Карпюк “Англійська мова” та підручник “Німецька мова”, проблема дитячого мовлення розробляється і далі. Їх таких методичних матеріалів – мовленнєва діяльність. У них О. Карпюк, так само як і інші автори чинно висвітлила поняття дитячого мовлення, ґрунтовно проаналізувала роль ситуативних елементів у формуванні даного явища. Дана проблема є актуальною і викликає значний інтерес, оскільки розширює уявлення не лише про оволодіння мовою дитини, але і про саму мову, у нашому випадку англійську та німецьку.
Дитяче мовлення за О. Карпюк передбачає онтогенетичний розвиток дитини і є особливим етапом розвитку школярів.  
На сьогоднішній день вже узагальнено та систематизовано накопичений за роки спостережень лінгвістичний матеріал. Так ось, дитяче мовлення – дивовижний феномен та досить своєрідне явище науки. Віковий період -  преконцептуальний та інтуїтивний у розвитку дитини і має велике значення для вивчення дитячого мовлення, стверждуює О. Карпюк.


Ситуативними елементами у вивченні англійської та німецької мов,  підручник англійська мова та підручник німецька мова - автор О. Карпюк, виступають фільми, мультфільми, дитячі пісеньки  та література. Дитяче мовлення у цих навчальних матеріалах є репрезентованим, характеризується синтаксичною організацією.  
Розглядаючи елементи ситуативного аспекту дитячого мовлення за О. Карпюк, стає зрозуміло, що усне мовлення дитини  передбачає аудіювання та говоріння. Без аудіювання неможливе нормативне говоріння. Однак, це відносно автономний, реактивний вид мовленнєвої діяльності, визначальна риса якого -  усне безпосереднє спілкування, хоча інформація може передаватись і технічними засобами. Форма перебігу процесу аудіювання актуалізується у внутрішньому плані. Аудіювання вищезазначені автори розглядають як спонтанне дитяче мовлення, у якому відсутні підмет або присудок. Воно характеризується емоційною забарвленістю.
Розглядаючи англійську та німецьку мови в дитячому мовленні, варто  звернути увагу на те, що дитина, спілкуючись рідною мовою, думає лише про те, що сказати, і яка послідовність. Такі дії дитини можна пояснити рівнем свідомості провідної діяльності. Процеси породження мовленнєвого висловлювання школярів  непомітні, оскільки всі вони повністю автоматизовані і здійснюються миттєво, стверждує О. Карпюк. Вони переконані, що у носіїв мови існує міцний зв’язок між мовленнєвим задумом та мовленнєвими засобами його вираження.


У процесі засвоєння мови дитиною, варто розглянути функціонування внутрішніх механізмів їх дитячого мовлення.  Процеси оволодіння дитиною системою мови, як стверерджують автори підручників, відбуваються завдяки  трансформаційно-породжуючій  граматиці, семантичним складовим. Дитяче мовлення формується не саме по собі, а в зв'язку з розвитком загальних когнітивних спроможностей дитини. Підхід до аналізу дитячого мовлення автори передбачають у спонтанних ситуаціях спілкування, які враховують комунікавний контекст. Характерною особливістю дитячого мовлення у таких ситуаціях виступає індивідуальний творчий початок.
У процесі оволодіння навичками мовленнєвого спілкування основна увага акцентується на самостійності дітей, умовах цілеспрямованого педагогічного впливу, нераглементованих видах діяльності та формуванні пізнавального інтересу. Саме такі аспекти передбачає методика розвитку мовлення на шляху формування мовленнєвої діяльності дітей. Отже, ознайомлення діток з ситуативними елементами у вивченні англійської та німецької мов, підручники О. Карпюк “Англійська мова” та підручник “Німецька мова”, навички самообслуговання сприяють формуванню мовленнєвої діяльності дитини. Таким чином, авторка розглядає дитяче мовлення у генезисі людської мови, що спроможне об'єднати усі аспекти оволодіння мовою. Вони впевнені, що домінанта у формуванні англомовної мовленнєвої компетенції - семантичний та структурний аспекти  мовлення. Школярі зв’язко висловлюють свої думки, в результаті чого прослідковується безпосередній зв’язок між висловлюванням та контекстом ситуації. У дитячому мовленні простежується лексичний повтор, саме він формує емоційний потенціал дитини.
Методика формування мовленнєвої компетенції за О. Карпюк будується на загальних методичних засадах шляхом узгодження вікових особливостей дитини з визначеним комплексом педагогічних цілей, реалізуючись у відповідних формах роботи при використанні адекватних цілей  методів та прийомів педагогічного впливу.
Отже, комунікативна компетенція як стверджує О. Карпюк тісно пов’язана з становленням особистості дитини, на що вказує структура розмов дітей  у різноманітних конкретних ситуаціях між собою.


Категорія: Суспільство | Додав: imax (18.04.2015) E W
Переглядів: 949 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук
Нове на форумі
 • Служба по контракту (8)
  .
 • доброго вечора!мені 25 років не служив є права кат-В!цікавит (2)
  .
 • FAQ по оформлению на военную службу по контракту (234)
  .
 • Додатково
  Copyright IMax © 2018 Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика