Херсонський ОВК

Військова служба за контрактом - робота для справжніх чоловіків

Понеділок, 22.10.2018, 13:37

Меню сайту
Поділись!
Опитування
На скільки допоміг наш сайт
Всього відповідей: 1710
На сайті
Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Вхід
Головна » Статті » Детальна інформація » про контрактну службу

про проект Державної програми реформування ЗСУ

Бюро легалізації "Апостил і точка" допомагає поставити крапку в складному процесі оформлення документів. Майбутнім кандидатам на військову службу за контрактом, може встати в нагоді допомога в оформленні довідки про несудимість. Співробітники бюро працюють в усіх областях України, окрім Донецької та Луганської.

Аналіз Програми реформування ЗСУ складений на основі виступів Президента, Міністра оборони, Начальника Генерального штабу ЗСУ, Заступника Начальника генерального штабу ЗСУ. Виявлено низку розбіжностей та суперечок.

28 лютого Учасники розширеного засідання колегії Міністерства оборони України узгодили проект "Державної комплексної програми реформування і розвитку ЗС України на період до 2017 року". У квітні цей проект буде передано для розгляду та затвердження до Кабінету Міністрів України. Скільки часу займе узгодження проекту та з якої дати він перестане бути проектом - невідомо. А потім ще довгий шлях внесення змін у закони та постанови.

 
В програмі на перщий погляд є розбіжності. 
З одного боку, як і було наголошено раніше НГШ, призов на строкову службу відміняють до 2014 року. 
З іншого боку, як наголосив Президент, планується перехід на контрактну службу до 2017 року.
 
Дійсно, постає питання, чим будуть комплектуватися ЗСУ у період з 2014 по 2017 роки. Відповідь є! Це буде суміш контрактної служби та добровільної строкової служби. Тобто призовника будуть ставити перед вибором - або ти йдеш на контрактну службу, або добровільно на строкову службу, якщо не хочеш підписувати контракт на 3 роки. Інших методів укомплектувати ЗСУ у період 2014-2017 немає. І, навіть, якщо програму приймуть, ще не факт, що одразу  ж відмінять у Верховній Раді Закон України "Про військовий обовязок і військову службу". 
А можливо,  розробники Програми підстрахували себе на той випадок, якщо військові частини не будуть укомплектовані контрактниками у 2014 році. І тоді знову буде "добровільна" строкова служба.
 
Заступник Начальника Генерального штабу наголосив, що сьогоденна дінамика наповнення ВМС та ВДВ (там де впроваджено подвійне грошове забезпечення) контрактниками, дозволяє перейти на контрактну службу. Приріст контрактників по ВМС складає 1% на тиждень.
Але не слід забувати, що інфраструктура військових частин не пристосвана для контрактників. Вже зараз житлом всіх бажаючих військовослужбовців за контрактом забезпечити неможливо. А згідно дінамики, контрактників стане більше, і житлове питання стане гостріше. Почнуть звільнятися, дінамика стане негативною. Будивництво гуртожитків та інфраструктури військових містечок - в це зараз треба вкладати гроші. І за 3-4 роки Міністерство Оборони це питання не вирішить. 
 
Командири військових частин теж не дуже прагнуть переходу на контракт. Бо Програмою передбачається скорочення підрозділів забезпечення. А контрактників заборонено притягувати на господарчі роботи. Питання забезпечення життєдіяльності військової частини і так стає тим гостріше, чим більше у військовій частині контрактників.
 
Програмою передбачається скоротити військові комісаріати. Аргументується тим, що при переході на контракт необхідність у військкоматах зменшиться. Але, скасовуючи призов, чомусь не береться до уваги, що комплектуванням армії контрактниками всеодно  хтось повинен займатися. І звісно, самі військові частини з цим не справляться.
 
Якщо озирнутися в минуле, то ми пригадаємо, що вже наступали на ці граблі. Вже неодноразово політики проголошували про перехід армії на контрактну основу. І Міністерству оборони приходилось виконувати ці політичні лозунги. Це все закінчувалось боротьбою за показники, нарощувалась кількість кандидатів, збільшувався відсоток контрактників у військових частинах. Але результату так і не досягали. Бо на те були низки об'єктивних причин. 
Хочеться вірити, що в цій Програмі виявлені та прийняті до уваги помилки в попередніх програмах. 
І, насправді, Українську Армію треба реформувати, треба скорочувати. Зараз зі 182  тисяч загальної чисельності Збройних Сил лише 70 тисяч – бойові підрозділи. Решта - це заклади військової освіти чисельністю 25 тисяч чоловік, з яких лише 5 тисяч – курсанти, охорона баз, складів і арсеналів, де знаходяться боєприпаси, що підлягають утилізації та знищенню.  Таким чином, заходи реформування спрямовані на те, щоб вивільнити Збройні Сили від другорядних завдань і сконцентрувати на бойовій підготовці, створенні боєздатної, боєготової армії, – наголосив Павло Лебедєв. Про чисельність штабів та органів управління інформація не поступала...
 
З виступів розробників Програми можна зробити висновок, що про модернізацію та переозброєння армії скромно замовчують. Ну і звістно, на це ж потрібні гроші і чималі.
 
 

Copyright IMax ©

 

Категорія: про контрактну службу | Додав: imax (23.02.2013) | Автор: imax E W
Переглядів: 3718 | Коментарі: 4 | Теги: контрактна армія, Програма реформування, 2017, Збройні сили | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 4
2  
Закон України "Про військовий обовязок і військову службу" не відмінять у будь якому разі, строкова служба лише маленька частинка цього закону, даже зміни в закон не обовязково вносити у звязку із відмоною призову- просто не потрібно видавати укази Президента про їх проведення. А у разі потреби - указ видав і вперед, призов знову є))))

4  
логічно

1  
Вже не раз чув, що контрактників заборонено притягувати на господарські роботи. Де це визначено?

3  
Знайду - виложу

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук
Нове на форумі
 • Служба по контракту (8)
  .
 • доброго вечора!мені 25 років не служив є права кат-В!цікавит (2)
  .
 • FAQ по оформлению на военную службу по контракту (234)
  .
 • Додатково
  Copyright IMax © 2018 Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика