Херсонський ОВК

Військова служба за контрактом - робота для справжніх чоловіків

Субота, 21.04.2018, 15:48

Меню сайту
Поділись!
Опитування
На скільки допоміг наш сайт
Всього відповідей: 1691
На сайті
Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Вхід
Головна » 2013 » Серпень » 9 » З мрією про небо
18:38

З мрією про небо

Офіцер - миротворець, ліквівдатор наслідків надзвичайних подій,  висококласний пілот – такими словами характеризують молоді вертолітники свого віськового керівника - заступника командира вертолітної ескадрілії з льотної підготовки 11-го окремого  полку армійської авіації майора Володимира Прокопенка. 
Йому притаманні невпинна активність, енергія, швидкість, вміння живо відгукуватися на навколишні події, товариськість. У процесі навчання він завжди тебе уважно вислухає. Такими словами охарактеризували молоді пілоти свого віськового керівника - заступника командира вертолітної ескадрілії з льотної підготовки 11-го окремого  полку армійської авіації майора Володимира Прокопенка. 
У льотному класі на командно-диспетчерському пункті аеродрому з ранку було жваво - вертолітники готувалися до тренувальних польотів. Отримавши передпольотні вказівки, пілоти стали обговорювати робочі питання, вивчати схеми польотних завдань, планову таблицю, маршрут і зони пілотування.  У зосередженому погляді   нескладно було помітити, як вертольотні екіпажі у своїх думках опрацьовують свої дії в повітрі, повторюють для себе порядок і послідовність заздалегідь розробленого плану.
Ближче до призначеного часу до класу увійшов заступник командира вертолітної ескадрілії з льотної підготовки майор Володимир Прокопенко. Привітавшись з усіма він, окинув пілотів оцінюючим поглядом і поцікавився: «Ну що, сьогодні політаємо?»
Мабуть у Володимира не було іншої дороги в житті ніж до неба. Тому навіть товариші з ескадрилії, вітаючи молодого батька з новонародженим сином, визначили однозначно: - З льотчиком, тебе, Володя! Нашого полку вертольотників прибуло! А ще й тому, що гуркіт гвинтокрилих машин в небі є для нього настільки ж звичним, як і розмови в хлоп'ячому колі про те, хто і на яких гвинтокрилах буде літати в дорослому житті. Тим, хто в дитинстві мріяв стати льотчиком, але з якоїсь причини не став ним, потім сняться польоти. А що вже казати про справжніх  військових пілотів? Для них авіація - все ... Вони зберігають їй вірність все своє життя.
Володимир ніколи не сумнівався, що в армійську авіацію потрапив не випадково. - З раннього дитинства я мріяв стати льтчиком. Любов до неба передав мені мій батько, який був пілотом цивільної авіації., - ділиться спогадами Володимир. - Ні з чим не порівняти відчуття радісного хвилювання, яке я кожен раз переживав, коли тато дозволяв посидіти в кабіні вертоліта КА -26.
Перший самостійний політ Володимир Прокопенко зробив вже навчаючись у Харківському Інституті Льотчиків у 1997 році. Після випуску справжніми вчителями для молодого офіцера стали досвідчені пілоти армійської авіації: полковник Тарас Шлюхарчук, підполковники Олександр Вітушкін і Олександр Кратов. За 14 років практичної роботи в небі Володимир встиг здійснити понад 2000 польотів, із загальною кількістю нальоту більше 1300 годин. Звичайно в життєвій практиці військового авіатора траплялися і такі ситуації, коли в повітрі потрібно приймати своєчасні й виважені рішення. 
- Служба пілота армійської авіації - це нескінченна школа, яка дає уроки з урахуванням льотної специфіки. Враховуючи ці  обставини, прийняття рішення вимірюється секундами. Обережність й засередженість повинні бути присутніми у льотчика завжди, це основа безпеки польотів,  - пояснює офіцер. – Але в той же час спільна справа породжує дух справжнього товариства. Особисто я стовідсотково впевнений у кожному льотчику своєї ескадрильї і готовий з будь-яким з них вилетіти на саме важке завдання.
 В особистій розмові з військовослужбовцями 11-го окремого полку армійської авіації де командиром підполковник Максим Саміленко вдалося відчути, що у цьому військовому колективі існує атмосфера доброзичливості та співпраці. Саме вона  сприяє самореалізації кожного фахівця як льотного складу, так і наземних служб. Спільна справа породжує дух справжнього товариства. Саме він стає у нагоді у складних ситуаціях, яких в реаліях сьогодення стає все більше і більше. Крім традиційного бойового навчання, особовий склад вертолітного полку виконує задачі зі стабілізації миру на африканському континенті,  - а це вимагає не аби яких специфічних навичок . 
В свій час Володимиру довелося двіччі виконувати  миротворчу місію у складі 56-го окремого вертолітного загону в Ліберії. Більшість польотів була виконана в якості інструктора, офіцер ділився своїм досвідом з молодими льотчиками.
- В Африці нам доводилось виконувати рятувальні операції, надавати  допомогу місцевому населенню, забезпечувати перевезення гуманітарного вантажу. Всі ми були причетні до благодійної місії у цій горячій точці земної кулі,  - згадує наш герой.
Не секрет, що професія льотчика вимагає унікальних навичок, стійкої психіки для подолання в небі емоційних і фізичних перевантажень. Ці вміння закладаються багатьма годинами професійної підготовки пілотів під керівництвом досвідчених інструкторів. 
Ще з лейтенантських років Володимир звик в польоті «працювати на максимальних параметрах». Це коли льотчик прагне до повного використання потенціалу - технічного, тактичного, інтелектуального, організаційного, морально-психологічного - системи «гвинтокрила машина - пілот».
Під час перебування у військовій частині довелося спостерігати, як в класі підготовки до польотів майор  Володимир Прокопенко проводить тест-контроль зі знання льотчиками ТТХ вертольотів, задіяних на планових польотах, а також виконання польоту у надзвичайних ситуаціяїх. У ці хвилини він був дуже схожий на стурбованого шкільного вчителя. Пізніше, під час практичних занять в небі, він уже більше нагадував енергійного спортивного тренера, моделюючи нештатну ситуацію для екіпажу у складі штурмана вертолітної ланки капітана Володимира Коваленка і льотчика-штурмана Андрія Мірошниченка. Заступник командира ескадрілії з льотної підготовки Володимир Прокопенко точними вступними і своєчасними коментарями цілеспрямовано допомагав своїм льотчикам закріплювати алгоритм швидкого ухвалення рішень і моторику дій в польотах. 
- Колись я багато чого не розумів. А заступник комеска, навчаючи мене, тим не менш завжди цікавився моєю думкою. Скільки разів я бував з ним у різних відрядженнях, завжди переконувався: з цим офіцером можливо виконати будь яке завдання, - згадує льотчик-штурман старший лейтенант Артур Євдокімов. - Майстерні дії екіпажа майора Прокопенка у надзвичайній ситуації під час локалізації пожежі лісів на Херсонщині, стали прикладом  для всіх молодих льотчиків. Міністр оборони України Дмитро Саламатін, який особисто очолював оперативну групу оборонного відомства, відзначив злагодженість і високу професійність дій пілотів 11-го окремого полку армійської авіації.  
Доречі, сам Володимр згадує про ті події без особливого бажання. Того дня під його керівництвом екіпаж вертольоту Мі-8 здійснив чотири вильоти, було здійснено 38 зливів води в зону осередку ураження, що в свою чергу забезпечило локалізацію та нерозповсюдження пожежі. Завдяки вмілим діям його екіпажу було забезпечено вчасне виконання поставлених завдань. 
- Польоти  навіть у таких надзвичайних ситуаціях можливо вважати дивовижними – небо це моя мрія, те, заради чого я прийшов в авіацію, - вважає майор Володимир Прокопенко. – А яке відчуття, коли бачиш, як багатотонна машина підпорядковується твоїй волі - волі льотчика. А яка краса в повітрі, наскільки чарівні хмари - ось де справжня романтика! 

Сергій Даниленко,
Категорія: Новини від Херсонського ОВК | Переглядів: 1491 | Додав: imax | Теги: вертоліт, Чорнобаївка, гелікоптер, А1604 | Рейтинг: 0.0/0|
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук
Нове на форумі
 • Служба по контракту (8)
  .
 • доброго вечора!мені 25 років не служив є права кат-В!цікавит (2)
  .
 • FAQ по оформлению на военную службу по контракту (234)
  .
 • Додатково
  Copyright IMax © 2018 Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика