Херсонський ОВК

Військова служба за контрактом - робота для справжніх чоловіків

Субота, 21.04.2018, 15:43

Меню сайту
Поділись!
Опитування
На скільки допоміг наш сайт
Всього відповідей: 1691
На сайті
Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Вхід
Головна » 2014 » Липень » 13 » Що необхідно для стрільби з "Града" на відстань в 15 км
11:14

Що необхідно для стрільби з "Града" на відстань в 15 км

Спробую пояснити так, щоб було зрозуміло для необізнаних. Пост вийде великий, але повчальний. Інакше не можна розкрити тему. 

Дані снарядів для БМ-21 такі: 
Вага снаряда, кг 67 Дальність стрільби, км 20 
Купчастість бою при стрільбі на максимальну дальність: Вб / 118м Вд = 206 м 
Еліпс розсіювання, га 9 

Тривалість повного залпу (40 снарядів з однієї машини) становить 20 секунд 

Артилерійська стрільба з закритих вогневих позицій (на далекі дистанції, коли немає прямої видимості цілі з вогневої позиції батареї) передбачає дуже велику попередню підготовку в яку входить: 

1. Технічна підготовка знарядь і вивірка прицільних пристосувань. Без вивірки прицільних пристосувань немає сенсу взагалі стріляти. Цю роботу можуть зробити тільки досвідчені артилеристи 

2. Топогеодезична підготовка, яка включає визначення координат вогневих позицій, спостережних пунктів, цілей та орієнтирів. Цю роботу можуть виконати тільки офіцери артилеристи, причому досвідчені і з використанням спеціальних секретних топогеодезичних карт, вивірених приладів орієнтування і спостереження. Особливу складність представляє визначення координат віддаленої мети. Для точного визначення потрібно багато чого: точні координати своїх позицій, точні виміри дальності (потрібні квантові далекоміри), дирекційних кутів, а для цього потрібні спеціальні прилади для орієнтування та вимірювання кутів - гірокомпаси, які в основному знаходяться на спеціальних бронеобьектах - розвідувальних машинах. Дані по цілях найточніші у спеціальних підрозділів оптичної та інструментальної розвідки. 

3. Постійно і цілодобово повинна проводитися робота з вимірювання відхилень метео-балістичних умов стрільби від табличних. А також розрахунок для цих відхилень поправок для прицілювання. Поправки вводяться на відхилення-температури повітря; температури заряду; відхилення напряму і швидкості вітру; відхилення тиску повітря, обертання землі, відхилення ваги снарядів. 

Метеобаллістіческіе дані визначає спеціальне метео-підрозділ, який має у своєму розпорядженні спецапаратуру і через кожних 2-3 години запускає метеозонд, який визначає всі ці перелічені мною дані на кожній висоті через кожних 100 метрів. Кожен раз розраховуються поправки і вводяться в дані по цілях. Наприклад ігнорування на дальності 15 км поправки в один розподіл на обертання землі призводить до відхилення боковому снаряда рівно на 150 метрів. 
Якщо вдень температура плюс 25 градусів, а вночі 12, то вже можна припустити, що ігнорування температур може привести в помилку на 15 градусів, що в метрах може становити на такій відстані 200-300 метрів. 
Помилки у визначенні координат та ігнорування поправок плюс виверок можуть привести до відхилення в реактивної артилерії навіть до кілометра на великих дальностях. 

Природно, що дуже ювелірно і точно артилеристові-командиру працювати заважає багато чого. І навіть в умовах миру не завжди виходить розрахувати все точно: то немає приладів, то немає можливості провести точні виміри, то немає Метеобюлетень від метеорологів, які взагалі по штату знаходяться десь навіть не в полку і не в бригаді, а в армії. Чи ні достатніх знань, умінь і навичок. 

Одним словом - крім натренованого і навченого артилериста, забезпеченого всім необхідним технічно - нічого не вийде. 

Крім того, в артилерії є таке поняття - еліпс розсіювання снарядів. Від точки прицілювання снарядом будуть при одних і тих же установках при стрільбі в одних і тих же умовах і з одного і того ж знаряддя відхилятися по дальності (Одиниця виміру Вд, і по напрямку бічне - Вб). Для БМ-21 на дальностях 15 км Вб становить метрів 100 і метрів 200 по дальонах. Дивіться на картинку еліпса розсіювання. На ньому показано, як розташовуються воронки при стрільбі з однієї машини залпом в 40 снарядів. Відхилення в далечінь і в бік від центру точки прицілювання складає в одну й іншу сторону 4 одиниці, що в загальному = 8. Значить на дальності 15 км снаряди випущені з БМ-21 «Град» розкидає теоретично на 1600 м по дальності і 800 по напрямку , але основна маса (близько 50%) впаде на площі 400 на 200 м, тобто 8 гектар. 

Еліпс розсіювання снарядів

Природно якщо стріляти не однієї БМ, а батареєю то у кожної буде свій еліпс і крапка прицілювання. Тому площі еліпсів при відмінній підготовці просто наложаться один на інший, а не розійдуться в сторони. Що посилить поразка цієї площі 8 га. 

Тому з БМ-21 стріляти одночасно легко, як для підготовленого колективу артилеристів і водночас дуже складно для дилетантів чи погано підготовлених нашвидку артилеристів. 

Враховуючи, що наші хлопці розташовувалися зосереджено й без укриттів десь на площі цих самих 8 -10 гектар, то ідея обстріляти з БМ просто витала в повітрі. Чому жодної тупий командної макітрі за наявності даних про появу у великих кількостях РСЗВ не прийшло в голову можливість такого нападу у мене викликає просто ненависть до них. Чому ніхто не окопався в повний зріст і ніхто не приготував собі укриттів, що дозволило б істотно знизити втрати? 

Чому не розосередили техніку і не вкрили її? 
Чому немає в підрозділі елементарного інженерного обладнання? 
Чому не здійснювалися обманні дії на відкритому просторі і не вироблялася постійна зміна місця розташування хоча б в районі 1 кілометра? 
Чому навколо табору на видаленні до 3 км не проводилася розвідка спеціальними розвідгрупа? 
Чому вночі не влаштовувалися помилкові позиції? 
Чому не включалися масовано мобільники, ліхтарики і не відвозились на помилкові позиції з метою ввести в оману ворога? 
Чому відкритим текстом не передавалися в ефірі неправдиві координати? 
і багато чому ... 

Враховуючи що обстріл проводився в безпосередній близькості від кордону, то припускаю, що метеогруппа бразмещена там на російській стороні в районі невеликого віддалення від вогневої позиції і цей метео пост працював вже давно і розрахунок поправок там був організований заздалегідь і проводилися тренування. 

Припускаю, що розрахунок координат цілей та вогневої проводився теж за кордоном і всі розрахунки передавалися на вогневу по закритій зв'язку ... або по відкритій .... Ніхто ж не слухає з наших. 

Припускаю, що використовувалися навігаційні засоби, засоби повітряної розвідки - не дарма ж вертольоти вторгалися і безпілотники літають. 

Припускаю, що на відстані 1.5 - 3 км від наших розташовувався спостережний пункт корректировщика. Вони могли для пристрілки дати 1-2 снаряда, ввести коректури і через 30-40 секунд дати вражаючий залп. 

Припускаю, що Можливо навіть супутник використовується. Все можливо. 

Припускаю, що в укритті біля кордону у них знаходиться командно-штабна машина з ЕОМ, яка все розраховує і передає на вогневу вже готові установки для стрільби. 

Припускаю, що у них там можуть бути виставлені і пости звукової розвідки або радіолокаційної. 

На вогневій позиції повинні бути підготовлені розрахунки і що особливо важливо - хоча б два офіцери Вогневика. Ну це вони могли прислати. 

Жоден шахтар цю науку не освоїть. Навіть мені, який займався цією справою близько 16 років тепер через 25 років потрібно буде згадати цю роботу спочатку по книжках, а потім і потренуватися з розрахунками - не менше тижня. 

Тому роблю невтішний висновок - кацапи на кордоні розгорнули артилерійську систему артилерійської розвідки, підготовки даних для стрільби і дистанційно використовують свої Гради. 

Для боротьби з Градами потрібно негайно проводити спеціальний комплекс Котре-батарейною боротьби і для цього використовувати саме самохідні МСТА-С з високоточним снарядом, розгортати всі засоби наземної артилерійської розвідки, інструментальної розвідки, звукової розвідки, радіолокаційної та повітряної. А також агентурної. 

Вся піхота, БТРи, танки, САУ повинна постійно рухатися по колу, зигзагами і скрізь готувати укриття, періодично їх використовуючи. Це важка праця .... але ... 

Потрібно використовувати тактику дезінформації для створення помилкових позицій, використовувати для дезорієнтації кочують знаряддя і групу танків. 

Постійно в районі БД повинні діяти групи винищувачів зі снайперськими расчтамі, оснащені по вищому розряду. 

Тупість в тактиці і ідіотство в інженерії перетворює війська в мішені. А відсутність грамотних вогневих дій впливає на ворога заспокійливо і не призводить до постійної готовності і постійного навчання наших.

Александр Франчук

Категорія: Новини від Херсонського ОВК | Переглядів: 1890 | Додав: imax | Теги: БМ21, РСЗО, БМ-21, Град | Рейтинг: 0.0/0|
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук
Нове на форумі
 • Служба по контракту (8)
  .
 • доброго вечора!мені 25 років не служив є права кат-В!цікавит (2)
  .
 • FAQ по оформлению на военную службу по контракту (234)
  .
 • Додатково
  Copyright IMax © 2018 Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика